close

Aktiv Ungdom Lyrics & Chords By Asta Kask

LyricsView Chords

AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM VILL DOM HA

Samhället petar ut dom som inte är "bra"
Slit som ett svin på jobbet varje dag
Sup ej på en vardag, då bryter du en lag
Betala all din skatt, så får du ett bidrag

AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM VILL DOM HA

Skaffa dig en hobby sitt hemma varje kväll
Sikta på en framtid, trevlig, glad och snäll
Klä dig efter trenden för att hedra mor och far
Och klaga ej på snuten, fast dom slår dig varje dag

AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM VILL DOM HA

Så vill dom ha ungdom av idag
Psykisk revolt, inget mera våld

AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM VILL DOM HA

AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM
AKTIV UNGDOM VILL DOM HA

Tracks related to aktiv ungdom - asta kask

brides of the beast

by: major accident

funny?

by: no fun at all

sidewalk

by: no fun at all

johnny boy

by: asta kask

i hate people

by: anti-nowhere league

for you

by: anti-nowhere league

rat race

by: antidote

upsidedown

by: bombshell rocks

seven

by: bombshell rocks

no mercy for you

by: the business

carry on the flag

by: the casualties

ensam kvar

by: charta 77

alternar

by: cólera

800°

by: ebba grön

at the edge

by: stiff little fingers

cold

by: stiff little fingers

offret

by: imperiet

Ölstugan som inte finns

by: de lyckliga kompisarna

cp framför sin tv

by: de lyckliga kompisarna

kräkas

by: lillasyster

efterfest

by: magnus uggla

close
Sign in person Home A to Z All Artists Top Artists Top Tracks